Severna Park Athletic Association Complete Club Schedule Export schedule to Excel
September 2015 October 2015 November 2015 April 2016 May 2016 June 2016
  May 2016
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
16420 Sun May 1 10:00 am W2084 SEVP Lasers 5:3 W2029 ALEX Fire Red Kinder Park Lower Kinder 1 W15D1
17719   Sun May 1 8:30 am W9851 REST Blaze 0:1 W9878 SEVP Rage Lake Fairfax #1 W17D2
16819   Sun May 1 1:30 pm W2093 MRM Rush '00G Sharks 2:1 W2094 SEVP Strikers Maryland SoccerPlex #18 W15D5G
14522   Sun May 1 1:30 pm W02104 CHAN Fury 0:0 W0293 SEVP Fury 2 Poplar Tree Park #2 W13D4
10142   Sun May 1 3:00 pm W0604 REST Reign Blue 06 vs. W0629 SEVP Venom South Lakes High School Upepr Field (#1B /Langston Hughes MS) W09DH
16835 Sat May 7 11:30 am W2094 SEVP Strikers vs. W2049 STAF Revolution 00G Blue Kinder Park Kinder Middle W15D5G
11410   Sat May 7 1:00 pm W0401 SEVP Blaze vs. W0469 MD RUSH Academy Blue 04G Kinder Park Upper Kinder A W11DG
14554 Sat May 7 12:00 pm W0296 ODFC Cesena '02G vs. W0293 SEVP Fury 2 Rock Ridge HS Stadium Turf W13D4
17723   Sun May 8 9:00 am W9869 SAC United White vs. W9878 SEVP Rage Covenant Park #5 W17D2
16422 Sun May 8 9:00 am W2062 SAC Premier White vs. W2084 SEVP Lasers Covenant Park #8 W15D1
15829   Sun May 8 3:30 pm W0189 SEVP Fire vs. W0118 HERN Hooligans Kinder Park Kinder Middle W14D2
14529 Sun May 8 5:00 pm W0293 SEVP Fury 2 vs. W02111 POT Black '02 Kinder Park Upper Kinder W13D4
16822 Sun May 8 6:30 pm W2094 SEVP Strikers vs. W20116 TSC Magic Kinder Park Upper Kinder W15D5G
13076   Sun May 8 2:00 pm W0376 SEVP Diamond vs. W0307 MSC Academy 03 Green Kinder Park Upper Kinder A W12D6
10160   Sun May 8 3:30 pm W0629 SEVP Venom vs. W0623 FPYC Gold Flame Kinder Park Upper Kinder B W09DH
13072 Sat May 14 10:00 am W0367 DAA United vs. W0376 SEVP Diamond Davidsonville Park Field F W12D6
15825 Sat May 14 10:30 am W0189 SEVP Fire vs. W0156 SMS Blaze Premier Kinder Park Kinder Middle W14D2
15831   Sun May 15 3:00 pm W0149 A3 Comets vs. W0189 SEVP Fire Bell Branch Athletic Complex Field A W14D2
10170   Sun May 15 11:00 am W0602 SMS Spirit Academy Black vs. W0629 SEVP Venom Chancellors Run Reg Park #4B W09DH
16826   Sun May 15 10:30 am W2058 FFC '00 Red vs. W2094 SEVP Strikers FFC Park @ Spotsylvania Sportsplex 11 W15D5G
17725 Sun May 15 1:30 pm W9878 SEVP Rage vs. W9882 WYSC Mustangs 98' Kinder Park Upper Kinder W17D2
16427 Sun May 15 10:00 am W2025 FSC United vs. W2084 SEVP Lasers Western Regional Park #7 W15D1
11446 Sat May 21 9:00 am W0401 SEVP Blaze vs. W0414 HERN Deportivo Red Kinder Park Upper Kinder B W11DG
11445 Sat May 21 10:30 am W0459 SEVP Mambas vs. W0413 HERN Deportivo Black Kinder Park Upper Kinder B W11DG
15839   Sun May 22 11:00 am W0197 SAC United Blue vs. W0189 SEVP Fire Covenant Park #5 W14D2
11475   Sun May 22 9:00 am W0467 SAC United Blue vs. W0459 SEVP Mambas Howard CC #4A W11DG
11476   Sun May 22 10:30 am W0468 SAC United White vs. W0401 SEVP Blaze Howard CC #4A W11DG
16432   Sun May 22 8:00 am W2084 SEVP Lasers vs. W2033 SMS Ospreys Kinder Park Kinder Middle W15D1
16830 Sun May 22 12:00 pm W2094 SEVP Strikers vs. W2038 FRED FC Frederick '00 Royal Kinder Park Upper Kinder W15D5G
14539 Sun May 22 4:00 pm W0293 SEVP Fury 2 vs. W0261 BETH Blaze 02 Kinder Park Upper Kinder W13D4
13086 Sun May 22 2:00 pm W0376 SEVP Diamond vs. W03103 BSC Bears Oak Hill Elementary School #1 Small W12D6
10180 Sun May 22 3:30 pm W0629 SEVP Venom vs. W0616 MSC Academy 06 White Oak Hill Elementary School #1 Small W09DH

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Mar 24

© Copyright 2016 Washington Area Girls Soccer League, LTD. All rights reserved.
© Copyright 2016 Demosphere International, Inc. All rights reserved.
Youth Sports WebWriter Websites, Online Registration Management, Tournament and League Scheduling Systems