Alexandria Soccer Association Complete Club Schedule Export schedule to Excel
September 2015 October 2015 November 2015
  September 2015
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
11402   Sat Sep 12 7:00 pm W0418 ALEX Griffins White vs. W0428 NVSC United 04G White Ben Brenman Park #1 W11DG
14308   Sat Sep 12 4:30 pm W0245 LFC LIGHTNING vs. W0214 ALEX Heat Red Leesburg F.C. Complex (KMO) Leesburg F. C. Complex #1 W13D2
13651   Sun Sep 13 9:30 am W0318 ALEX United Red vs. W0364 BETH Bethesda Academy 03 Green Fort Ward Park Turf Field W12DG
11401   Sun Sep 13 12:30 pm W0419 ALEX Griffins Red vs. W0427 WIN Winchester United 04G Fort Ward Park Turf Field W11DG
14303   Sun Sep 13 12:00 pm W0214 ALEX Heat Red vs. W0292 PSC Fireballs Hammond Middle School Turf Field W13D2
14501   Sun Sep 13 1:30 pm W0215 ALEX Heat White vs. W0285 CYA Lightning Gold Hammond Middle School Turf Field W13D4
16101   Sun Sep 13 6:00 pm W0126 ALEX Pride Red vs. W01115 FPYC Blue Fuego Hammond Middle School Turf Field W14D5
16501   Sun Sep 13 3:00 pm W2028 SYC Lions Purple vs. W2029 ALEX Fire Red Hayfield High School Stadium W15D2
10803   Sun Sep 13 11:00 am W0545 ODFC Cesena '05 vs. W0501 ALEX Outlaws Red John Champe HS A small W10DK
10804   Sun Sep 13 12:30 pm W0544 ODFC Cesena Primavera '05 vs. W0502 ALEX Outlaws White John Champe HS A small W10DK
14051   Sun Sep 13 12:00 pm W0343 MRM Dynamite 03G vs. W0319 ALEX United White Maryland SoccerPlex #9b W12DJ
10101   Sun Sep 13 12:30 pm W0606 ALEX Titans Red vs. W0622 FPYC Blue Flame Witter Fields Complex Witter #1a W09DH
10102   Sun Sep 13 2:00 pm W0607 ALEX Titans White vs. W0623 FPYC Gold Flame Witter Fields Complex Witter #1a W09DH
10873   Sat Sep 19 4:00 pm W0501 ALEX Outlaws Red vs. W0560 MSC Academy 05 Green Ben Brenman Park #1 W10DK
10874   Sat Sep 19 5:30 pm W0502 ALEX Outlaws White vs. W0561 MSC Academy 05 White Ben Brenman Park #1 W10DK
11493   Sat Sep 19 3:00 pm W0452 LOUD 04G White vs. W0419 ALEX Griffins Red Byrnes Ridge #4 W11DG
11494   Sat Sep 19 4:30 pm W0543 LOUD 04G Silver vs. W0418 ALEX Griffins White Byrnes Ridge #4 W11DG
16136   Sat Sep 19 6:00 pm W0126 ALEX Pride Red vs. W0153 NVSC Jr. Majestics 01 Blue Fort Ward Park Turf Field W14D5
10179   Sat Sep 19 4:00 pm W0608 GSC Premier Red 06 vs. W0606 ALEX Titans Red Grist Mill Park #4B (U9-12) W09DH
10180   Sat Sep 19 5:30 pm W0609 GSC Premier White 06 vs. W0607 ALEX Titans White Grist Mill Park #4B (U9-12) W09DH
13679   Sat Sep 19 2:00 pm W0318 ALEX United Red vs. W0383 NVSC United 03G White Simpson Soccer Fields #2 W12DG
11419   Sun Sep 20 10:30 am W0467 SAC United Blue vs. W0419 ALEX Griffins Red Covenant Park # 6A W11DG
11420   Sun Sep 20 9:00 am W0468 SAC United White vs. W0418 ALEX Griffins White Covenant Park # 6B W11DG
14058   Sun Sep 20 8:00 am W0319 ALEX United White vs. W0385 ODFC Cesena '03 Fort Ward Park Turf Field W12DJ
14305   Sun Sep 20 1:30 pm W0244 STAF Revolution 02G Blue vs. W0214 ALEX Heat Red Patawomeck Park #1 W13D2
10109   Sun Sep 20 8:00 am W0606 ALEX Titans Red vs. W0608 GSC Premier Red 06 Witter Fields Complex Witter #1a W09DH
10110   Sun Sep 20 9:30 am W0607 ALEX Titans White vs. W0609 GSC Premier White 06 Witter Fields Complex Witter #1a W09DH
10815   Sun Sep 20 11:00 am W0501 ALEX Outlaws Red vs. W0503 GRFL 05 Breakers Blue Witter Fields Complex Witter #1a W10DK
10816   Sun Sep 20 12:30 pm W0502 ALEX Outlaws White vs. W0500 GRFL 05 Breakers White Witter Fields Complex Witter #1a W10DK
16508   Sun Sep 20 10:00 am W2029 ALEX Fire Red vs. W20105 VIST Impact FC Witter Fields Complex Witter #2 W15D2
16106   Sun Sep 20 12:00 pm W0126 ALEX Pride Red vs. W0165 FPYC Zoom Witter Fields Complex Witter #2 W14D5
14506   Sun Sep 20 4:30 pm W0215 ALEX Heat White vs. W0200 FCV ASC United Premier 02 Witter Fields Complex Witter #2 W13D4
11473   Sat Sep 26 4:00 pm W0419 ALEX Griffins Red vs. W0440 SYC Phoenix Red Ben Brenman Park #1 W11DG
11474   Sat Sep 26 5:30 pm W0418 ALEX Griffins White vs. W0441 SYC Phoenix White Ben Brenman Park #1 W11DG
13655   Sat Sep 26 9:30 am W0346 DCST Metros Gold '03 vs. W0318 ALEX United Red Takoma Rec Center Field #3 W12DG
14536   Sat Sep 26 4:00 pm W0215 ALEX Heat White vs. W0297 LFC Heat Witter Fields Complex Witter #1 W13D4
10121   Sun Sep 27 9:00 am W0601 SMS Spirit Academy Red vs. W0606 ALEX Titans Red Chancellors Run Reg Park #4B W09DH
10122   Sun Sep 27 10:30 am W0602 SMS Spirit Academy Black vs. W0607 ALEX Titans White Chancellors Run Reg Park #4B W09DH
14060   Sun Sep 27 9:00 am W0371 SAC United Blue vs. W0319 ALEX United White Covenant Park # 6B W12DJ
11427   Sun Sep 27 9:30 am W0419 ALEX Griffins Red vs. W0431 VSA WAGS Elite 04G Fort Ward Park Turf Field W11DG
16113   Sun Sep 27 3:30 pm W0161 PWSI Courage 01 White vs. W0126 ALEX Pride Red Howison Park #2 W14D5
14513   Sun Sep 27 11:30 am W0291 LFC Strikers vs. W0215 ALEX Heat White Leesburg F.C. Complex (KMO) Leesburg F. C. Complex #1 W13D4
13661   Sun Sep 27 9:30 am W0333 PAC 03 Gold vs. W0318 ALEX United Red Luther Jackson Middle School #3 W12DG
16510   Sun Sep 27 2:15 pm W2035 ARL Comets White vs. W2029 ALEX Fire Red Washington-Lee HS Stadium W15D2
11428   Sun Sep 27 2:00 pm W0418 ALEX Griffins White vs. W0435 REST Revolution Blue Witter Fields Complex Witter #1a W11DG
10819   Sun Sep 27 3:30 pm W0501 ALEX Outlaws Red vs. W0514 WALD SC 05 Orange Witter Fields Complex Witter #1a W10DK
10820   Sun Sep 27 5:00 pm W0502 ALEX Outlaws White vs. W0525 A3 Blues Witter Fields Complex Witter #1a W10DK

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Aug 27

© Copyright 2015 Washington Area Girls Soccer League, LTD. All rights reserved.
© Copyright 2015 Demosphere International, Inc. All rights reserved.
Youth Sports WebWriter Websites, Online Registration Management, Tournament and League Scheduling Systems